Nakupte nad 2 200 Kč a v košíku si budete moci vybrat jednu z dárkových sad v hodnotě 399 Kč zcela zdarma.

Kapsle do kávovaru

Kávové kapsle jsou oblíbenou volbou pro rychlou a jednoduchou přípravu vynikající kávy. Milovníci kávy již nemusí trávit hodiny mletím a připravováním kávy, nebo se nervovat nad nekonzistentní chutí. S kapslemi je příprava kávy prostě snadná, rychlá a přesná. Kávové kapsle udržují čerstvost kávy na úplně nové úrovni. Jednoduše si jen vložíte kapsli do kávovaru a za chvíli si můžete vychutnat skvělou kávu. Vynález kapslového systému pochází z roku 1976, ale až v posledních letech se staly populární. Kapslové kávovary nabízejí širokou nabídku kapslí s různými druhy kávy a příchutí, což umožňuje experimentovat a objevovat nové chutě kávy.

Nahoru
Další produkty
18 položek celkem

Odkud se vzaly kávové kapsle a jaká je jejich historie?

Trh s kapslemi do kávovaru začal s Nespresso, které bylo uvedeno na trh roku 1986 Švýcarskou firmou Nestlé. Ale až v posledních letech se kávové kapsle staly oblíbeným způsobem přípravy domácí kávy.

Historie kapslí do kávovaru

Jejich vzniku předchází příběh vynálezce Érica Favreho. Ten pochází z francouzsky mluvícího švýcarského kantonu Vaud a byl inženýrem aerodynamiky. Po dokončení studií začal pracovat pro firmu Nestlé. Jeho italská žena Anna-Marie ráda svého manžela pošťuchovala, a to obzvláště kvůli nevýrazné kávě, kterou Švýcaři pili. Éric vzal pošťuchování vážně a rozhodl se, že své ženě ukáže. Ve svém honu za nejlepším espressem se na krátký čas dokonce odstěhovali do Říma a prošli spoustu italských espresso barů. Až narazili na dnes slavný Caffé Sant´Eustachio.

Hledání kávy tolik podobné italskému espressu

Nahlíželi baristům pod ruce a vyptávali se. Éric vypozoroval, že potřebuje prohnat co nejvíce vzduchu vodou a tu protlačit přes množství namleté kávy. Tím vytvoří kávu s velkým množstvím pěny a chutí, která by se tolik podobala italskému espressu. Vytvořil proto svůj první stroj a představil ho společnosti Nestlé roku 1975. Tam ale nebyli z jeho nápadu nijak nadšení, i proto, že ve stejné době uvedlo Nestlé na trh instantní kávu Nescafé, o níž byl velký zájem.

První kapsle, první (ne)úspěchy

První kapsle se tedy začaly produkovat až o deset let později, roku 1986, a to díky tehdejšímu řediteli Nestlé Helmutu Maucherovi. Nestlé se obávalo neúspěchu a firma začala kapsle vyrábět pod záštitou nově vzniklé značky - Nespresso. Kapsle byly nejprve určené pro konzumaci v hotelích, barech a kancelářích. Tam se však moc nedařilo. Změnila se tedy strategie a kapsle se začaly prodávat jako luxusní součást domácnosti. Ze Švýcarska se kapsle pomalu rozšířily do Francie a do USA. Začátky Nespressa byly těžké a Éric Favre byl nucen roku 1991 Nestlé opustit.

Nespresso vs. Éric

Éric založil několik vlastních společností na výrobu kapslí jako například Monodor. Následný boj o patent kapslí do kávovaru trval několik let. Kdo byl vlastně tvůrcem kapslí, Nestlé nebo Éric? Smír mezi Nestlé a Éricem byl dohodnut až roku 2003. Éric Favre vydal roku 2014 knihu, kde sám uvádí, že udělal několik chyb, ale díky nim se posunul kupředu.

Nespresso? Who else?

A Nespresso? To získalo hlavně v 90. letech na popularitě. Postupně se začaly objevovat další velké firmy vyrábějící kapsle, jako například americká firma Keurig. A po vypršení patentů firmy Nespresso v roce 2015 začalo více a více firem přicházet s novými, vylepšenými kapslemi a technologiemi. Dnes můžeme najít přes 400 společností na světě, které vyrábějí kapsle do kávovarů.

Cesta nejvyšší kvality
Cesta nejvyšší kvality
Už 80 let vybíráme, pražíme a kombinujeme ta nejlepší kávová zrna na světě.
Dárek ke každé objednávce
Dárek ke každé objednávce
Staráme se o své zákazníky, takže vám ke každé objednávce přibalíme dárek zdarma.
Doprava ZDARMA už od 1 000 Kč
Doprava ZDARMA už od 1 000 Kč
Doručení do 2 pracovních dnů a již pro objednávky od 1 000 Kč je cena dopravy na nás.
Etický přístup a udržitelnost
Etický přístup a udržitelnost
Záleží nám na budoucnosti. Byli jsme první, kdo se zapojil do projektu Beyond Fair Trade v Itálii.