Nakupte nad 2 200 Kč a v košíku si budete moci vybrat jednu z dárkových sad v hodnotě 399 Kč zcela zdarma.

V baníkovských šatnách voní italská káva

 

Na Bazaly přijíždíme v osm ráno. Zrovna tohle klišé o fotbalistech, kteří před desátou nevstanou, tady rozhodně neplatí! V masérně už je hezky rušno. Mazáci Honza Laštůvka a Jirka Fleišman už svou kávu mají a postupně přichází další hráči "áčka". Všichni hned míří do masérny, která je takovou jejich neformální zasedačkou, a kávovar při té příležitosti nevynechá téměř nikdo.

„Měsíčně na Baník dodáme tři kartony, to je osmnáct kilo kávy,“ upřesňuje Renato Concolino, majitel společnosti Papario s.r.o., která je dovozcem italské kávy s tradicí od roku 1943 a dnes zrovna přijel pozdravit kluky a předal jim čerstvou zásobu kávových zrn.

„Do toho se počítá i spotřeba nahoře v kancelářích a taky ve VIP prostorech při zápasech,“ upřesňuje obchodní šéf Baníku Martin Rak.

„To jo, ale nejvíc kafe stejně vypije náš kondiční trenér, ten dá za dopoledne nejmíň čtyři,“ směje se dobře naladěný Honza Laštůvka. Kondiční trenér Dominik Špavelko tu zrovna není, tak nám to nemůže potvrdit, proto raději pátráme u Renata, proč se majitel firmy z Olomouce rozhodl podpořit zrovna Baník Ostrava.

„To je jednoduché. V Itálii, odkud pocházím, jsou káva a fotbal skoro jako náboženství, prostě součást života. No a Baník je na tom tady v Ostravě, možná jako jediný klub v Česku, podobně. Celé město jím žije. A to mě baví,“ popisuje svou motivaci a přízeň ke slezskému klubu mladý majitel a dlouholetý obchodní partner Martina Raka.

Nás hosty i kluky z týmu zase baví jeho káva, jejíž kvality může potvrdit i Marek Jankulovski, který zažil nejlepší léta své fotbalové kariéry právě v Itálii a dnes patří k pravidelným odběratelům Caffe Guglielmo.